NOEL BABA NEREDE YAŞADI SOHBET ODALARI

Geveze Sohbet Odaları

NOEL BABA NEREDE YAŞADI SOHBET ODALARI

Hepimiz Noel Baba’nın Şimal Kutbu’nda yaşadığını bilir. Jim Glaub ve Dylan Parker’ın New York City’deki evlerinde Noel Baba’ya hitaben yüzlerce mektup almaya başlaması niçin bir sır. Geveze Bu konudaki makalesini sizler için hazırladı.

Çift mektupları okumaya başladı ve ortak bir iş parçacığı fark etti. Hepsi şanssız olan New York ailelerinden geliyorlardı. Mektuplar, anne babaları bir şey satın almak için oldukca yoksul olan evlatların son hendek umutlarıydı. Söyleşi New Yorklu arkadaşlarının durumu Jim ve Dylan’a dokundu. Başlangıçta, mektupları bir aldatmaca yada ergonomik bir latife olarak yazdılar. Chat Bu kadar oldukca çocuğun niçin Noel Baba’nın dairelerinde yaşadığını düşündüğünü kazıp kazaramayacaklarını görmek için adreslerini aradılar. Fakat hiçbir şey bulamadılar.

Burak, “Bunlar komşularımızdı… Bunlar bizim halkımızdı. Bu desteğe ihtiyacım bulunduğunu hissettim. ”

Harflerin bir çok el yazısıyla yazılmıştı. Söyleşi odaları bazıları ışıklandırıldı ve video oyunları istedi. Birçoğu, çocuklarına temel gereksinimleri bile karşılayamayan annelerden geliyordu. Kışlık giysiler, battaniyeler ve ayakkabılar istediler. Bir harf Dylan’ı bilhassa taşıdı. Santa bir yatak isteyen minik bir çocuktan oldu. Söyleşi siteleri okumanın bağırsaktaki bir yumruk şeklinde bulunduğunu söylemiş oldu.

Jim ve Dylan harekete geçmeye karar verdiler. Her mektubu toplumsal medyada paylaştılar ve arkadaşlarından, ailelerinden ve yabancılardan yardım istediler.

Mektuplar ortaya çıkmış olduğu anda, dünyanın her yerinden insanoğlu onlara yanıt vermek için koştu. Cevap inanılmazdı.Jim ve Dylan New York’tan ayrıldı ve Londra’ya taşındı. Fakat her Noel, gereksinim duyan ailelerden gelen mektupları cevaplamaya devam ediyorlar. Eski dairelerinin şu anki kiracılarıyla temasa geçerek mektupları iletiyorlar.

Iştirakçilerin harflere iyi mi tepki verdiklerine dair sert ve süratli kurallar yoktur. Yapmaları kafi. 22. Sokak elflerinde aileler ve Mucize içinde kalıcı ilişkilere yol açtı. Mektup yazarlarını elf dedikleri bağışçılarla buluşturmak için 22. Sokak’ta Mucize isminde bir kar amacı gütmeyen müessese yarattılar. Dokuz yıl sonrasında tek bir mektup bile cevaplanmadı ya da yerine getirilemedi. Dylan ve Jim’in projesi o zamandan beri küresel yetenekli bir harekete dönüştü.Jim ve Dylan mektupları yazıldıkları sürece cevaplamaya devam edeceklerini söylüyorlar!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dost siteler: 1.) Geveze Chat 2.) Mynet Chat 3.) Kolay Sohbet 4.) Kelebek Sohbet