İngilizce Konuşurken Dil bilgisi devamı

Geveze Sohbet Odaları

İngilizce Konuşurken Dil bilgisi devamı

Geveze söyleşi son olarak, konuşulan İngilizce’nin gramer kurallarına oldukca fazla uymadığını hatırlatmak isterim – bilhassa cümle yapısı. İngilizce konuşmanın cümle yapısı çoğu zaman oldukça akıcıdır; emek harcama cümleleri (bu tarz şeyleri yazacak olursak oldukca uzun cümleler anlamına gelir) yada yazılı İngilizce’de oldukca kısa olan cümle parçalarıyla konuşuyoruz. Cümlelere “fakat” kelimesi ile başlıyor ve onları bir edatla bitiriyoruz – bunlar daha resmi yazılı İngilizce’de yapmamanız ihtiyaç duyulan şeyler, sadece gene konuşma daha esnektir.

Birçok talebe, konuşma İngilizcelerini gramer açısından muhteşem kılmak için kendilerine baskı yapar ve bunun chat ne olursa olsun muhteşem olması gerekmez. İngilizce konuşmanın amacı kontakt kurmaktır ve son detay için muhteşem olmasa bile başarıya ulaşmış bir halde kontakt kurabilirsiniz.

Bu yüzden dilbilginizi muhteşem hale getirme mevzusundaki saplantıların konuşmanıza engel olmasına izin vermeyin. Yalnız konuşmalısınız – ve bir yanlış anlama var ise, açıklığa kavuşturmaya çalışın ve söyleşi odaları öteki kişiden doğru ifadenin ne işe yaradığını bulmaya çalışın, sadece konuşmanızı durdurmasına izin vermeyin.

Ümit ederim bahsettiğim şeklinde kasıtlı olarak gramer pratiği halletmeye devam edersiniz ve zaman içinde daha organik olarak ortaya çıkacaktır. Bu kasıtlı uygulamayı yapmak ve bir öğretmenin hatalarınızı düzeltmesini sağlamak için yardım almak istiyorsanız, öğretmen geribildirimi ile yazma görevleri yapma seçeneğiniz olan İleri İngilizce Gramer Kursumuza göz atın.

İzlediğiniz için teşekkürler ve ümit ederim bu video destek olmuştur!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dost siteler: 1.) Geveze Chat 2.) Mynet Chat 3.) Kolay Sohbet 4.) Kelebek Sohbet