HUMBLING Kralı ve Geveze Söyleşi

Geveze Sohbet Odaları

HUMBLING Kralı ve Geveze Söyleşi

Geveze Söyleşi Kralı kandırmak için eski Babil ritüeli, Akitu adlı Yeni Yıl festivalinde her yıl gerçekleşir. Festivalin beşinci gününde Babil kralı tacını ve asasını baş rahibe teslim ederdi. Ondan sonra papaz kralı Babil tanrısı imgesinin önüne kulak tarafınca sürükleyecekti. Kral affetmek için yakarış etmeye dizildi. Sonrasında rahip onu yüzüne olabildiğince sert tokatlardı. Gözyaşları gözlerinden düşerse, Söyleşi Odaları Tanrı’nın hala kralı tercih ettiğinin bir işaretiydi. Kral ağlamazsa, Tanrı’nın kızgın olduğuna dair bir işaretti.

Kudüs Postası’ndaki bir makaleye nazaran, kral “… isteyerek ve uysal bir halde, yılda bir kez kendini bu şekilde ufak bir prosedüre teslim eder.” Bazı insanoğlu bu geleneği gözden geçirmek istese de, bir dünya liderinin chat liderlik ediyor. Bugün bu şekilde alçakgönüllü bir ritüele. İnsanların biçim almak yada daha sıhhatli yiyecek için en iyi niyetlerine karşın, bir çok insan başarı göstermiş olması imkansız. Şubat ayı sonunda insanların% 80’i başarısız oluyor. Uzun solukta, yalnız yüzde 8’i hedeflerine ulaşıyor. İnsanların başarısız olmasının sebeplerinden biri çiğneyebileceğinden daha çok ısırmalarıdır.

Babillilerden türetilen çağıl bir Yeni Yıl ritüeli, Yeni Yıl kararıdır. Her yeni yılda, Babiller eski borçlarını geri ödeyecekleri ve ödünç söyleşi sitelerine aldıkları şeyleri iade edeceklerine söz vereceklerdi. Bugün, Yeni Yıl süresince kayrakları temizlemenin bu fikri, kendini geliştirmek için bir zamana dönüştü. Dünyanın dört bir tarafındaki insanoğlu Yeni Yılı geçmiş hatalar üstünde düşünme ve geveze yeni bir yaprağa dönüşme şansı olarak kullanıyorlar.

En iyi Yeni Yıl kararlarına ilişkin bir ankete nazaran, sağlığın, ilişkilerin ve finansın iyileştirilmesi en yaygın olanlardır. En yaygın 10 karar:

  1. Rejim yada daha sıhhatli yiyecek (% 71)
  2. Daha çok egzersiz yapın (% 65)
  3. Kilo verin (% 54)
  4. Daha çok tutum edin ve daha azca harcayın (% 32)
  5. Yeni bir beceri yada hobi öğrenin (% 26)
  6. Sigarayı bırakın (% 21)
  7. Daha çok oku (% 17)
  8. Başka bir iş bulun (% 16)
  9. Daha azca alkol (% 15)
  10. Aileniz ve arkadaşlarınızla daha çok süre geçirin (% 13)

Gelecek yıl İngilizcenizi geliştirmek hedeflerinizden biriyse, sizi bunaltmayacak bazı ufak zorluklarda size destek olmak isteriz. Bunlar sınırı olan bir süre için yapabileceğiniz mini zorluklar olacaktır, sadece beraber gevezeorg daha çok İngilizce akıcılığına dönüşebilir. Eğer ilgileniyorsanız, aşağıya e-postanızı girmeniz yeterlidir. Topun yuvarlanması için gelecek ay süresince size haftalık zorluklar göndeririz. Bunu beraber büyük bir başarı yapalım!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir