Haftasonu Tatili Ve Senelik Dinlence

Geveze Sohbet Odaları

Haftasonu Tatili Ve Senelik Dinlence

Şu anda, Türkiye’de büyük bir dinlence olan yılsonu yalnız birkaç gün uzakta. Bugünkü derste size haftasonu ve senelik kelimeleri arasındaki farkı öğreteceğim . İngilizce öğrenenler sık ​​sık bana bunu soruyor ve düşündüğünüzden birazcık daha karmaşık!

Yılsonu

Yılsonu kelimesi , birçok insan tarafınca kutlanan mühim günler için kullanılır. Tatiller çoğu zaman tüm ülkeniz yada tüm kültürünüz tarafınca kutlanır. Tatillere örnek vercek olursak yılbaşı tatili, senelik dinlence, haftasonu tatilleri ve benzeri günlerdir.

Tatiller geveze, bahsettiğim şeklinde dini bir öneme haiz olabilir yada tatiller, Türkiyede 4 Temmuz olan Bağımsızlık Günü şeklinde mühim zamanı tarihler olabilir. Ek olarak anımsamak için Martin Luther King Jr. mühim bir sivil haklar aktivisti ve orduda vazife yaparken ölen insanları onurlandıran Anma Günü.

Tatillerde, birçok işletme ve okul kapanır ve birçok insan işten gün geçirir – sadece bu, tatilin ne kadar büyük yada minik olduğuna bağlıdır. Ve bayram kutlamaları çoğu zaman dekorasyon, geçit töreni yada hususi yiyecekler şeklinde gelenekleri ihtiva eder.

Favori tatilin ne? 

Dinlence kelimesi , iş yada okuldan ayrılarak geçirdiğiniz kişisel zamanınızı ifade eder – çoğu zaman yalnız bigün değil, geveze chat uzun bir süre – ve tatiller çoğu zaman gezi etmeyi ihtiva eder. Cenup ABD’ya tatile gidebilmem için işten yedi gün izin alabilirim; Cenup ABD’ya gezi edeceğim ve bu süre süresince çalışmayacağım.

Bazı insanoğlu tatile giderken, ötekiler dağlara, ötekiler başka bir şehre, kırsal bölgeye yada bir eğlence parkına gider. Son tatilinizde ne yaptınız? İngilizce konuşun yada onun hakkında yazın.

O zor olur Fakat nerede burada – Bir dinlence ortasında olduğunuzda, gene çoğu zaman seyahat dahil işten ya da okuldan kapalı kişisel zamanı bulunduğunu, Amerikan İngilizce konuşanlar Söylediğin tatile ve İngiliz İngilizce konuşanlar Söylediğin üstünde dinlence .

TAMAM? Amerikan İngilizcesinde dinlence , Yılbaşı yada Bağımsızlık günü şeklinde hususi bir gündür ve çoğu zaman gezi ettiğinizde dinlence işten ayrılır. Sadece İngiliz İngilizcesinde, dinlence kelimesi her iki şey için de kullanılır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dost siteler: 1.) Geveze Chat 2.) Mynet Chat 3.) Kolay Sohbet 4.) Kelebek Sohbet