Geveze Temiz Ve Yıkama Karşılaştırması

Geveze Sohbet Odaları

Geveze Temiz Ve Yıkama Karşılaştırması

Temizlik daha genel bir eylemdir, doğrusu kiri bir şeyden çıkarmak anlamına gelir – mesela, gözlüklerinizi bir bezle silerek geveze temizlersiniz. To temiz kutu da yersiz olan öğeleri kaldırarak bakın – mesela, odanı temizlemek, sen uzakta kendi uygun yerlerde şeyler koymak.

Yıkama , çoğu zaman sudaki bir şeyi tamamen kaplayarak su kullanan belirli bir temizlik türüdür – mesela, ellerinizi su söyleşi ve sabun kullanarak yıkarsınız. Ek olarak bulaşıkları yıka, yüzünü yıka ve saçlarını duşta yıka.

Giysilerimizi yıkamaktan bahsedebiliriz, sadece “çamaşır yıkamak” yada “yıkamak yapmak” ifadelerini kullanmak daha yaygındır. Giysilerimizi yıkayan makineye çamaşır makinesi denir. Kirlendiğinde otomobilinizi götürdüğünüz yere “oto yıkama” denir.

Kimi zaman temizlik su ihtiva eder. Banyoyu temizlerseniz, zemini su kullanarak silerek temizleyebilirsiniz.

Son olarak, temizlik “sıfatsız” anlamına gelen bir ödat da olabilir – banyoyu temizledikten ve ellerimizi yıkadıktan sonrasında “banyo temiz” ve “ellerim temiz” diyebiliriz.

Sudan geçirin, Paklayın, Paklayın, Paklayın

Yıkama ve temizlemeli deyimsel fiiller ne olacak?

Ellerinizi ve yüzünüzü yıkamak için yıkamayı kullanabiliriz – örn.) Çocuklarınız dışarıda oynuyorsa, akşam yemeğinden ilkin yıkamalarını isteyebilirsiniz. Kimi zaman yıkama, yemekten sonrasında bulaşıkları yıkamak için de kullanılır. Örn) birinin evinde öğle yemeği yiyorsanız, ondan sonra yıkamanıza destek olabilirsiniz.

Biz sık kullandığınız temiz yukarı tamamen pisliklerimizi temizlik hakkında konuşmak için. Masanın her tarafına meyve suyu chat dökerseniz, meyve suyunu temizlemeniz gerekir. Kimi zaman temizlik ve temizlik birbirinin yerine kullanılabilir – anneniz size “odanızı temizlemenizi” yada “odanızı temizlemenizi” söyleyebilir. Dağınıklığın kendisi hakkında konuşurken, çoğu zaman temizlemeyi kullanıyoruz – eski. Sobaya döktüğünüz sosu paklayın.

Temizleme , bir alanın içini temizlemek için kullanılabilir ve yüzeyler için temizleme kullanılabilir. Çantanızı temizler ve kaplayan kağıt ve kitaplar var ise masayı temizlersiniz.

Temizlik için argo bir anlam da vardır – çoğu zaman kısa sürede büyük bir kar (fazlaca para) elde etmek. Oğlunuz fazlaca sıcak bir yaz gününde buz şeklinde limonata satıyorsa ve iki saat içinde 500 dolar satıyorsa, “Hakkaten temizlendi!” Kabul edebilirsiniz.

Temizlik için para ile ilgili bir argo anlamı vardır – bu, birisinin tüm paralarını kaybetmesine yada harcamasına niçin olur. 2.000 $ ile bir tutum hesabınız var ise, sadece 1.800 $ ‘lık bir otomobil tamirine ihtiyacınız var ise, “O otomobil tamirleri beni temizledi” kabul edebilirsiniz.

Son olarak, “ yıkanmış ” yada “ hepsi yıkanmış ” ifadesi için daha gayri resmi bir anlamımız var – bu, birisinin yada bir şeyin artık başarı göstermiş yada kullanışlı olmadığı anlamına gelir. Eskiden sporunun zirvesinde geveze olan bir atlet var ise, sadece şimdi yaşlanıyor ve yarışmalar kazanamıyorsa, onu “hepsi yıkanmış” olarak tanımlayabilirsiniz. Not: Bu olumsuzdur ve direkt birine söylemek kaba olur.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dost siteler: 1.) Geveze Chat 2.) Mynet Chat 3.) Kolay Sohbet 4.) Kelebek Sohbet