Geveze Söyleşi END Ile 8 İngilizce Deyim

Geveze Sohbet Odaları

Geveze Söyleşi END Ile 8 İngilizce Deyim

31 Aralık – yıl sonuna geldik! Bugünün dersinde, kelime sonu olan 8 İngilizce deyim öğreneceksiniz . Ihmal etmeyin, bu deyimleri kelimesi kelimesine çeviri etmeye geveze çabalamayın – eğer yapmış olursanız, mantıklı olmayabilirler. Bunun yerine, her birini bir tüm olarak ifade edin.

ÇIKMAZ SOKAK

Ulaşım söz mevzusu olduğunda çıkmaz sokak, çıkışı olmayan bir sokak. Bu ifade bununla birlikte ilerleme / başarıya yol açmayan bir şey için de kullanılır. Polis bir suçu araştırıyor ve çıkmaz bir noktaya gelirse, suçu çözmeyi başaramadıkları anlamına gelir.

İPİMİN SONUNDA / FİKİRLERİN UCUNDA

“ İpimin ucundayım  yada “Fikirlerin ucundayım” derseniz , “ Tamamen sinirlenmiş, bitkin yada çaresizim ve artık sabrım yada enerjim yok” anlamına gelir. Yavrunuz söyleşi saatlerce ağlıyorsa ve neyin yanlış bulunduğunu yada onu iyi mi sakinleştireceğinizi anlayamazsanız, muhtemelen zekanızın sonunda olacaksınız!

GEVŞEK UÇLARI BİRLEŞTİR

Bu deyim, daha ilkin çözülmemiş kalan bazı ufak sorunları ele almak yada bitirmek anlamına gelir. Mesela, yeni bir daireye taşındığınızı ve sözleşmeyi imzalamak, eşyalarınızı taşımak ve kira ödemek şeklinde mühim / mühim şeylerle aslına bakarsanız ilgilentiğinizi varsayalım. Bundan sonrasında , daireyi dekore etmek yada arkadaşlarınızı / ailenizi yeni adresiniz hakkında bilgilendirmek şeklinde bazı gevşek uçlar bağlayabilirsiniz .

IVIR ZIVIR

“Oranlar ve sonlar” çeşitli, çeşitli şeyleri ifade eder. Mesela, garajınızı depolama kapasitesi olarak kullanırsanız, muhtemelen araçlar, kutular ve öteki olasılıklar ve uçlar (rastgele öğeler) ihtiva eder.

SAAT / GÜN / HAFTA / AY SONUNDA

Bir şey sürüyorsa yada saatler, günler, haftalar yada aylar sürüyorsa, bu tür bir oldukça süre alır – bu deyimi kullanmak çoğu zaman bunun bilhassa uzun bir söyleşi odaları süre bulunduğunu ima eder. Mesela, adam dostum video oyunlarını oldukça seviyor, sonunda saatlerce oynuyor (= birçok saat).

ASLA SONUNU DUYMAYACAK

Birisinin “asla sonunu duymayacağını” söylemek, gelecekte uzun bir süre süresince başkaları tarafınca bir şey (çoğu zaman yaptıkları bir hata yada yaptıkları fena yada utanç verici bir şey) hakkında hatırlatılacağı anlamına gelir. Mesela, yanlışlıkla kız arkadaşınızı eski chat kız arkadaşınızın adıyla çağırdığınızı varsayalım. “Bunu yaptığıma inanamıyorum – şimdi bunun sonunu asla duymayacağım! ”- kısaca kız arkadaşın gelecekte bu vakası sık sık hatırlatacak.

PAZARLIĞIN SONUNU TUT

Bu deyim, bir anlaşmanın parçası olarak yapmayı vaat ettiğiniz şeyi yapmak anlamına gelir. Diyelim ki, komşunuzun bilgisayarını evinizde onarım mevzusunda size destek olması için düzeltmeyi teklif ettiniz. Bilgisayarı onarım ettikten sonrasında, komşunuzun söylediği şeklinde pazarlığın sonunu tutması ve onarımlara yardım etmesi gerekiyor.

HERŞEYİ BİTİRMEK İÇİN (BİR ŞEY)

Bu ifade, bir şeyin türünün en büyük ve en etkisinde bırakan örneği olduğu anlamına gelir. Mesela, bir rock konserinin “tüm şovları sona erdirmek için şov” bulunduğunu söylüyorsanız, bunun ne kadar büyük, coşku verici ve / yada mühim bulunduğunu vurguluyorsunuz, bunun öteki rock konserlerinden daha üstün bulunduğunu ima ediyorsunuz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir