Geveze Sohbet İngilizcede Başarı göstermiş Görüşme

Geveze Sohbet Odaları

Geveze Sohbet İngilizcede Başarı göstermiş Görüşme

İş dünyasında ve geveze sohbet öteki ortamlarda haiz olunması ihtiyaç duyulan temel becerilerden biri kesinlikle görüşme. Küresel ve kültürlerarası dünyamızda mühim uyarlama becerileri, dış ilişkiler, konuşma becerileri ve iyi bir soğuk kan dozu şarttır.

İngilizce görüşme yapmak için bazı yararlı ipuçları ve ifadeler. Başka bir ülkeden insanlarla etkileşime geçtiğimizde, kültürleri mevzusunda iyi mi davranacağımızı bilmek ve önümüzde kimin bulunduğunu ayırt edebilmek ve anlayabilmek önemlidir. Bu yüzden bugün, İngilizce olarak iyi mi pazarlık yapacağınıza dair bazı ipuçları ve yararlı bulabileceğiniz bazı ifadeler sunacağız. Pozitif Bir Tutuma Haiz Olun Bildiğiniz benzer biçimde, yazışma bir tek kelimelerden değil bununla beraber aynı derecede mühim olan jest ve tutumlardan oluşur. Gülümseyin ve öteki tarafı dinlemeye istekli olduğunuzu gösterin. Fikirlerine kıymet verdiğinizi gösteren bir giriş kullanın. Bugün hedefimiz her iki tarafa da uygun bir çözüm bulmak. Inanırım bugün ikimiz için de iyi bir antak kalma olacak. Kulak verin ve Sual Problem Önerinizi yapmadan ilkin bile, görüştüğünüz kişilerin bakış açısını idrak etmek için bazı hususi sorular sorabilirsiniz, böylece her iki taraf için de uygun bir çözüm sunabilirsiniz. Teklifinizi gönderdikten sonrasında, kazandığınız ek bilgiler ışığında incelemek için daima vaktiniz olacaktır.

Bugün neyi başarmayı umuyoruz? Daha geveze chat spesifik olabilir misiniz? Bir öneriniz var mı? Ne öneriyorsun? Ne kadar ödün vermek istiyorsun? Bir öneride Karşı tarafın perspektif belirlendikten sonrasında, teklifinizi sunmanın zamanı geldi. Şirketinizin neyi başarmak istediği ile görüşme ettiğiniz kişilerin talepleri içinde bir denge bulmaya çalışın. Durduğumuz yerden, kabul edilebilir bir fiyat … Mutlak kârlılığımız… Her iki tarafın da yararına olacak bir teklif yapmak istiyoruz. Peki ya biz…? Bir Teklifi Reddet Bir görüşme süresince, karşı tarafın sunduklarını beğenmeyebilir yada koşullarınıza saygı duyulmuyor benzer biçimde görünebilir. Bu durumda, mümkün olduğunca samimi ve diplomatik bir tonu korurken açık olmalısınız. Korkarım… bu tamamen söz mevzusu değil. Ne demek istediğini anlıyorum fakat … Korkarım bu mevzuda bazı çekincelerimiz var… Ne söylediğini görebiliyorum, fakat… Daha iyi bir anlaşmaya varabileceğimizi düşünüyorum. Bir Uzlaşma Öner Saygı göstermeye kıymet herhangi bir müzakerede, uzlaşmaya istekli olmalıdır. Şu demek oluyor ki, daima hedefi aklınızda tutarak, karşı tarafınızdan ödün vermek gerekebilir. Tek koşulda teklifinizi kabul etmeye hazırız… Kabul ederseniz…, ile / ile karşılık verebiliriz… Şu şartlar altında…, düşünmeye ikna edilebiliriz…

Bir Teklifi Kabul Et Karşı taraf beğendiğiniz bir teklif sunduğunda, tek yapmanız ihtiyaç duyulan memnuniyetinizi ifade etmektir. Bence bu yeterince adil. Daha çok anlaşamadım. Bu fırsattan memnunum. Müzakereyi Sonuçlandırın Bir müzakereyi sonuçlandırmak için, geveze çoğu zaman münakaşanın en mühim noktalarını, görüşme turlarını ve meydana getirilen tavizleri içeren bir belge hazırlanmış olur. Kabul ettiğimiz noktalara bakalım… Ana noktaları özetleyelim mi? Bunlar İngilizce müzakereye destek olacak bazı ergonomik önerilerdir. Bununla beraber, başarıya ulaşmış anlaşmalar yapmanın sırrı, dili derinlemesine bilmekte yatar. Fazla boş zamanınız yoksa, niçin çevrimiçi bir kursu denemiyorsunuz? ABA English, hem hususi hayatınızda hem de işyerinizde kendinizi İngilizce olarak ifade etmek için lüzumlu becerileri edinmenizi sağlayacak 144 gramer videosu ve kısa film sunmaktadır. Tamam, bir video sınıfı görmek isterim!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dost siteler: 1.) Geveze Chat 2.) Mynet Chat 3.) Kolay Sohbet 4.) Kelebek Sohbet