Geveze İngilizce öğrenmek için EN İYİ TV Dizisi Hangisidir

Geveze Sohbet Odaları

Geveze İngilizce öğrenmek için EN İYİ TV Dizisi Hangisidir

Not: Bu yazı birkaç bilimsel niteliği olan emek harcamadan oluşmaktadır. Bulguları özetlemek için elimden geleni yaptım, sadece daha çok informasyon edinmek istiyorsanız, uygun bağlantıları tıklamanız yeterlidir ]

Tamamımız TV şovlarıyla İngilizce öğrenmenin dinleme, söyleniş ve akıcılığımızı geliştirmenin keyifli ve motivasyonel söyleşi odaları bir yolu bulunduğunu biliyoruz .

Fakat birçok talebe bana “Hangi TV şovunu öğrenmeliyim?” Diye sordu.

Mühim mi? Bazı seriler öğrenmeye ötekilerden daha elverişli mi?

Yanıt EVET, ve tadını çıkarabileceğiniz ve öğrenebileceğiniz YÜZLERCE İngilizce TV şovları olmasına karşın , ONE ilk yayınlanmasından bu yana 10 yıldan fazla olsa bile emsalsiz en iyisidir.

Durum komedisi1 Dostbilhassa olmuşturhem odaklanarak, çeşitli bilimsel niteliği olan emek harcamalar ve yazıların mevzusu kültürel ve dilsel tesiri.

Bu {hiç de} şaşırtıcı olmayabilir. İnanabileceğinizden daha çok vesileyle, muhteşem İngilizce, muhteşem2 söyleniş edilir ve dilin konuşulmuş olduğu bir ülkeyi asla yaşamamış ve hatta ziyaret etmemiştir. Yeniden yeniden, iyi mi geveze bu kadar iyi İngilizce’ye haiz olduklarını sorduğumda, tümDostlarserisini izleyen bir etken olmuştur.

Geçen gün, burada Barselona’da, dublajı izleyerek İtalyanca akıcı bulunduğunu söyleyen bir kızla tanıştım.Serinin 3 versiyonu!

İlk başta, bunun acayip bir rastlantı bulunduğunu düşündüm. Bu yalnız bir takım, değil mi? Bu seri niçin bu kadar fazlaca şahıs için başarı için bir vasıta olsun ki?

Birazcık daha araştırma bana niçin dostlar , havaya uçtuktan 10 yıl sonrasında bile ortaya çıktı4 , halaİngilizce öğrenmek için en iyi TV dizilerinden biriolarak kabul edilebilir.

Bu makalede, bu araştırmayı üç temel niçin olarak özetleyeceğim :

 1. Muhteşem Konsept
 2. Dil ve Dil Bilgisi
 3. Kültürel tesir

Okuduktan sonrasında görüşlerinizi duymak isterim, bu yüzden aşağıya yorum yapmayı ihmal etmeyin !

rkadaşlar Öğrenmek İçin Muhteşem Konsepte Haizdir

İlk olarak, Friends’in genel olarak karakterlerin günlük yaşamını gösteren ve kim bilir kendi yaşamlarımızla ilgili gülmece icra eden bir sitcom bulunduğunu belirtmek gerekir .

Durum komedileri, dramalardan ve öteki türlerden öğrenmekten daha iyidir, zira muhtemelen her gün kendinizi bulabileceğiniz senaryoları tasvir ederler ve bunun için konuşma akıcılığına ulaşmanızda sizin için en yararlı olacak kelime dağarcığından oluşurlar.

Bu, Game of Thrones yada Breaking Bad şeklinde bir drama ile fazlaca fazla şey öğrenemeyeceğiniz anlamına gelmez , sadece kazandığınız kelimeler nadiren yararlı olacaktır. Bundan dolayı, esasen İngilizce konuşan biri değilseniz, İngilizce sitcom’ları izleyerek başlamanızı tavsiye ederim.

Dostlar yükselir5 sitcom’ların en üzerine gelsin, zirakarakterlerden minimum biriyle kesinlikle bağlantı kurabilirsiniz.

Dostlar , çoğumuz arkadaşlarımız ve ailenizle yaptığımız şeklinde etrafta oturan ve konuşan insanoğlu hakkında bir şov ve dilsel olarak bu, gerçek hayatta organik konuşmanın fazlaca benzer bir örneği olmasına destek oldu .

Şovun tekrarlanabilirliği hem de İngiliz dili ve gramer üstünde de etkiye haiz olmasının sebebinin bir parçası.

Arkadaşların Dilbilimsel ve Dilbilgisel Tesiri

Amerikalılar haftada ortalama 35-40 saat TV izliyorlar (neredeyse çalışmış oldukları kadar!), Bu yüzden dili etkileyebilmesi oldukça organik.

Dostlar 1994’te başlamış olabilir, sadece dil hala fazlaca ilgili. Gevezechat Aslen, günümüzde İngilizcenin iyi mi konuşulduğunu (fazlaca belirgin değil) şekillendirmeye destek oldu.

Dilbilgisel Tesir

Bu şov, Amerikalıların gramer de dahil olmak suretiyle İngilizce konuşma şeklini etkiledi.

Bir örnek, yoğunlaştırıcıların kullanımı üstüne bir çalışmadır. Geleneksel olarak konuşursak, “fazlaca” ve “hakkaten” en yaygın, doğru ve uygun yoğunlaştırıcılar olarak kabul edilir. Inanırım bunu okulda öğrendin.

Bununla beraber, kısmen Arkadaşların tesiri ile, “bu yüzden” İngiliz dilindeki en yaygın yoğunlaştırıcılardan biri oldu. Bu, Toronto senaryosunda “so” kelimesini Friends’in senaryolarında en yaygın yoğunlaştırıcı olarak tanımlayan ve gösteriden ilkin ve sonrasında Şimal ABD İngilizcesi ile karşılaştıran bir emek harcama ile doğrulandı .

Örnek: Sen edilir böylece onu giyiyorsun; bu doğru değil ; doğrusu bu kadar değil bu ne

Bunun bir başka örneği de “tamamen” kelimesidir. Muhtemelen tam yada eksiksiz olan anlamı biliyorsunuzdur . 90’larda bu kelime kuvvetli bir antak kalma göstermek için kullanılmaya başlandı, Dostlar artan bir eğilim izlemeye ve onu ana akım haline getirmeye destek oldu.

Paulo Quaglio, New York Eyalet Üniversitesi dilbilim profesörü bulduk “Amerikan İngilizcesi chat konuşma ‘tamamen’ içinde … yenilikçi kullanımları tam olarak ele geçirildi Arkadaşları korpus.”

Örnek: Bu restoran şehrin en iyisi! C: Hemen sonra geliyor musun? B: Tamamen!

Hem “so” ve “bütünüyle” günümüzde halen Amerikan İngilizcesinde ve İngilizcede yaygın olarak kullanılmaktadır.

Dilsel Tesir

Bir diğerinde Quaglio tarafınca emek harcama , karşılaştırma Arkadaşınızın yüz-yüze görüşme karşı senaryoyu, Dost attı dilbilgisi bağlamında yalnız bir puan daha düşük karşı karşıya görüşme (34 vs 35) daha. Size daha çok bağlam sağlamak için, bilimsel niteliği olan ve resmi materyallerin bir çok -15 ile 10 arasındadır.

Bundan dolayı Friends , kullanımda fazlaca çeşitli dilbilgisi yapılarını sunan gerçek hayatta dilbilgisi kullanımını gözlemlemeye muhteşem bir örnektir . (Quaglio s.197, Corpora ve Söylem).

Quaglio, çalışmasında, “… organik konuşmayı karakterize eden sayısız özellik örneğinin Dostlar şeklinde bir tv şovu söyleşi odaları ile gösterilebildiğini ” ve “[Arkadaşlar] konuşmanın temel dil özelliklerini paylaştığını , genel olarak Arkadaşların dilini , karşı karşıya görüşmenin oldukça doğru bir temsilidir. ” (Quaglio s. 208, Corpora ve Söylem).

Quaglio , İngilizce öğrenenler için mühim bir noktaya daha değindi: “ Arkadaşların sayısız kafiESL amaçları için 6 belirsiz dilörneği. ” (Quaglio s.149, Tv Diyalogu)

Belirsiz bir dil , organik konuşmada fazlaca yaygındır. Gayri resmi olarak samimi bir halde yada ayrıntılardan güvenli bulunmadığınız yada konuşmada süre kazanmaya çalıştığınız süre kullanılır. 

Özetlemek için7 bu mevzuda, bazıdostdillerinin, mesela alıntılar vesoruşturma cümleleri şeklinde8 , İngilizce nüfuz var ve bugün hala kullanılmaktadır. Fakat bunu daha sonraki bölümde tartışacağız. 

Arkadaşların Kültürel Tesiri

Arkadaşların Amerikan kültürünü iyi mi etkilediğinin bazı yönleri bugün hala görülebilir. Ve ABD’de yalnız değil, uygun, Birleşik Krallık’ta kadar popüler oldu Telegraph , hatta İngiliz kültürü üstüne tesirleri geçirdi .

Öteki Kültürel Etkisinde bırakır

‘Rachel’

Dizinin bir parçası esnasında Jennifer Anniston tarafınca giyilen meşhur saç kesimi, ABD’de ve yurtdışında viral bir başarı elde etti ve hala Anniston’un karakteri Rachel’ın adını verdiği şovla o denli yakından bağlantılıydı ki.

Central Perk

TV şovunun karakterlerinin her ara sıra geçirdiği kafe, Central Perk9 (New York’un meşhur parkı ile kelimeler üstünde bir oyun), gerçek geveze söyleşi dünyada gerçekleşti. TaklitçibulabilirsinizDünyanın çeşitli şehirlerinde orijinal kafenin mobilyalarını öykünmek eden 10 kafe ve daha fazlası. Bu video NYC’de bir örnek gösteriyor ve ek olarak20 yıl sonrasında ABD’dekiArkadaşlarınönde gelen popülaritesini gösteriyor:

Tabular

Son olarak, Dostlar o zamanlar önemliydi (ve hala geçerli) zira toplumsal tabulara meydan okuyor, mesela: Boşanmak, büyük bir süre bekar olmak ve çeşitli insanlarla raslantıa çıkmak.

Şimdi bu yazıyı bitirmeden ilkin, ben değinmek isterim neyi Dost o muhteşem İngilizce öğrenme kaynak hayata geçirmeye yoksun .

Hala Neler Tamamlanmamış?

Arkadaşların karşı karşıya görüşmeye ne kadar yakın olduğu etkisinde bırakan , sadece muhteşem değil. Quaglio, herhangi bir şovda olduğu şeklinde, organik konuşmada yaygın olan tartışmada çakışma ve kesintiler bulmak nadirdir. Bu, anadili olmayan konuşmacılar için gerçek hayatta grup sohbeti anlamalarını da zorlaştırabilir.

Sadece, hakkaten konuşmaya başladığınızda bununla ergonomik yapacaksınız. Dostlar şeklinde çok büyük bir şovOkulda öğrendiklerinizin fazlaca ötesinde, İngilizce dinleme becerileriniz için 11 temel.

En İyi Iyi mi Öğrenilir

Bir tek TV şovlarını izlemeyi öğrenebilseniz de, hakkaten akıcılık kazanmak için kullanmak istiyorsanız, öğrenmenizi kuvvetli ve etkili hale getirmek için bazı teknikler kullanmayı düşünün. Bu videoda bazı mükemmel tavsiyeler var.

Bu tür tekniklere ayıracak fazlaca vaktiniz yoksa , Akıcı Arkadaşlarla kursu ile daha kolay hale getirdik . Kursun parasız tadını çıkarmak için YouTube’da TV Dizileriyle İngilizce Öğren hakkında  en iyi, parasız derslerimize göz atın .

Bir dahaki sefere kadar, aşağıda herhangi bir sorunuz var ise bizlere bildirin!

 1. durum komedisi: durumsal güldürü 
 2. muhteşem: muhteşem 
 3. dublaj: bir takım yada film orijinal sese değişik bir dilde ses yerleştirildiğinde
 4. yayından kurtulmak: yeni bölümler yapmayı durdurmak için 
 5. daha yüksek bir seviyeye geçmek 
 6. kafi: tatminkar yada kalite yada miktar olarak kabul edilebilir 
 7. bitirmek: bitirmek, sonuçlandırmak 
 8. catchphrase: bir kişinin yada karakterin kullanmakla meşhur olduğu bir ifade  
 9. Perk: Kahvenin sana güç verdiğini, doğrusu enerjini ve odağını arttırdığını söylüyor
 10. taklitçi: başka bir şeyi öykünmek eden bir şey 
 11. çok büyük: fazlaca büyük 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir