Geveze “Don’t” Ile 10 İngilizce İfade

Geveze Sohbet Odaları

Geveze “Don’t” Ile 10 İngilizce İfade

İşte sizler için geveze sohbet’in hazırlamış olduğu 10 tane dont ifadesi

Kendine Bu Kadar Zor Olma.

Örnek: Derslik dostunuz bir testte başarısız oldu. Bunun için fazlaca mutsuz ve devamlı ne kadar aptal bulunduğunu ve iyi mi daha çok çalışmış olması icap ettiğini konuşuyor. Ona yapmış olduğu hatadan dolayı üzülmemesini söylemek istiyorsun, böylece “Kendine bu kadar zor olma” diyorsun .

Umutlarını Kaldırma.

Örnek: Dostunuz bir piyango bileti aldı ve kesinlikle kazanacağına inanıyor. 10 milyon dolar ile satın alacağı tüm yeni otomobiller ve evler hakkında konuşuyor. Ona, gerçekleşmesi kati olmayan bir şey hakkında bu kadar heyecanlı olmamalarını söylemek istiyorsunuz, bu yüzden “Umutlarınızı kalkmayın” dersiniz .

Bahsetme!

Örnek: Arkadaşınızın bir apartmandan diğerine taşınmasına yardım ettiniz ve “teşekkür ederim” diyor. Yardım etmenizin problem olmadığını söylemek istiyorsun, bu yüzden “Bahsetme!” Dersin.

Son Dakikaya Bırakma.

Örnek: Oğlunuzun okul için büyük bir bilim projesi var, sadece hemen hemen üstünde çalışmaya başlamadı. Fazlaca vakit geçirdiğini bundan dolayı üç ay içinde biteceğini söylüyor. Ona projeyi bitirmek için son güne kadar beklememeye dikkat etmesini istiyorsun, böylece “Son dakikaya bırakma” dersin.

Nefesini Tutma.

Örnek: Kuzeniniz eski kız arkadaşının ilişkiye geri döneceğine inanıyor. Bunun yakında gerçekleşmeyeceğini düşünüyorsun… aslına bakarsak, tekrar asla geri gelmeyebilir. Ona uzun vakit alacak ve asla gerçekleşmeyecek bir şey ümit etmemesini söylemek istiyorsunuz, bu yüzden “Nefesini tutma” diyorsunuz .

Rahatsız Etme.

Örnek: İnternet evinizde çalışmıyor. Annen bilgisayarı tekrardan başlatacağını söylüyor. Bilgisayarı üç kez tekrardan başlattınız ve çalışmadı. Annenize hiçbir sonucu olmayacak bir şey yapmamasını söylemek istiyorsunuz, bu yüzden “Rahatsız etme” diyorsunuz .

Hiçbir Şey Için Endişelenme.

Örnek: Siz ve eşiniz yeni bir bebekle hastaneden yeni döndünüz ve bebeğe bakmaktan fazlaca yoruldunuz. Ona her şeyi yapacağınızı ve rahatlayabileceğini söylemek istersiniz, böylece  “Bir şey için endişelenme. Akşam yemeği pişirip evi temizleyeceğim. ”

Beni Dışarı Çıkarma!

Örnek: En iyi arkadaşın işte fena bigün geçirdi ve sana düşmanca davranıyor. Fena günü yüzünden ona kızgın ve sinirli olmamasını söylemek istiyorsun, bu yüzden “Beni dışarı çıkarma!” Dersin.

Sonuçlara Atlamayın.

Örnek: Arkadaşınızın kocasının başka bir sevgilisi olduğundan şüpheleniyor, bundan dolayı başka bir hanımla öğle yemeği yediğini görmüş oldu. Ona kocasının tüm gerçekleri bilmeden aldattığına inanmamasını söylemek istiyorsunuz, bu yüzden “Sonuçlara atlamayın” diyorsunuz .

Onun Seviyesine Inmeyin.

Örnek: Kız kardeşinizin meslektaşı işyerinde onun hakkında fena şeyler söylüyor. İntikam için kız kardeşin de onun hakkında fena şeyler anlatmaya başladı. Ona, ona fena şeyler icra eden biri için fena bir şey yapmamasını söylemek istiyorsunuz, bu yüzden “Seviyesine yaslanmayın” dersiniz .

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dost siteler: 1.) Geveze Chat 2.) Mynet Chat 3.) Kolay Sohbet 4.) Kelebek Sohbet